Se afișează postările cu eticheta An 2. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta An 2. Afișați toate postările

luni, 5 iulie 2010

Accident cu AN 2 la aerodromul Tuzla

Se pare ca sunt 10 morti si 3 raniti foarte grav.

Dumnezeu sa-i ierte, saracii... Era un AN2 militar de la Bobocu plin cu parasutisti militari.

E greu de inteles ce s-a intamplat... AN2-ul e un avion greu de adus in situatia sa se prabuseasca si sa moara atatia oameni...


RIP :(

joi, 13 mai 2010

An2 in Romania

La sfarsitul lui aprilie am avut o experienta cu aviatia utilitara ocazie cu care am filmat vreo cateva mici filmulete, cu camera foto, pe care le-am montat apoi si a iesit chestia de mai jos. Puteti s-o vedeti si HD.

Filmarile sunt facute in zona orasului Alexandria. Avionul este YR-LAR ar pilotul este Bogdan Martin, cel impreuna cu care am zburat mult anul trecut cu Cessna 172 RG.

Enjoy. Bogdan face o aterizare incredibila cu An 2-ul, pe un drum dintre doua tarlale unde erau parcate masinile de alimentare cu apa si substante.

Blog Widget by LinkWithin