Se pare ca sunt 10 morti si 3 raniti foarte grav.
Dumnezeu sa-i ierte, saracii... Era un AN2 militar de la Bobocu plin cu parasutisti militari.
E greu de inteles ce s-a intamplat... AN2-ul e un avion greu de adus in situatia sa se prabuseasca si sa moara atatia oameni...
RIP :(
Se afișează postările cu eticheta An 2. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta An 2. Afișați toate postările
luni, 5 iulie 2010
Accident cu AN 2 la aerodromul Tuzla
Publicat de
Mihai Grecea
la
18:54
2
comentarii
joi, 13 mai 2010
An2 in Romania
La sfarsitul lui aprilie am avut o experienta cu aviatia utilitara ocazie cu care am filmat vreo cateva mici filmulete, cu camera foto, pe care le-am montat apoi si a iesit chestia de mai jos. Puteti s-o vedeti si HD.
Filmarile sunt facute in zona orasului Alexandria. Avionul este YR-LAR ar pilotul este Bogdan Martin, cel impreuna cu care am zburat mult anul trecut cu Cessna 172 RG.
Enjoy. Bogdan face o aterizare incredibila cu An 2-ul, pe un drum dintre doua tarlale unde erau parcate masinile de alimentare cu apa si substante.
Publicat de
Mihai Grecea
la
11:24
0
comentarii
Etichete: An 2, aviatia utilitara, Bogdan Martin
Abonați-vă la:
Postări (Atom)